Gaziantep ilindeki alt yapı eksikliği ve sporcu yetiştirememesinden dolayı bu şehirdeki çocukların keşfi konusunda Altay Spor Kulübü eli taşın altına koyarak Gaziantep Altay Futbol Okulu olarak faaliyet başlatmıştır.

Gaziantep Altay Futbol Okulu

6-13 yaş gruplarına göre futbol alt yapı eğitimi veren ve eğitim vermiş olduğu çocukları yılın belirli tarihlerinde yılda 3 defa Büyük Altay Futbol Kampına götürerek 3 günlük bir futbol turnuvası yapmakta ve burada tespit edilen yetenekli sporcuları kulüp bünyesinde yetiştirmek üzere Altay Spor altyapısına dahil etmektedir.

Etkinlikler kapsamında yüzme, kayak, piknik, sinema, kahvaltı gibi ayda bir düzenleyip sporcuların stres ve kaygılarını azaltmayı aynı zamanda çok yönlü gelişmelerini hedeflemektedir.

Gaziantep Altay Futbol Okulları

Gaziantep ilinde TFF’nin düzenlemiş olduğu U11 – U12 – U13 – U14 ve U15 resmi liglerine katılarak sporcularının maç performanslarını yükseltmektedir. Bu liglerden öncesinde ve sonrasında bir çok kulüple de hazırlık maçları yapmaktadır. Bu sayede Gaziantep Futbol Okulları bünyesinde ilk defa bir okul yarışmacı gruplar oluşturmuştur.

Gaziantep Altay Futbol Okulları

Gaziantep futbol alt yapı eğitimine yeni bir vizyon getiren Gaziantep Altay Futbol Okulu verdiği eğitimin yanı sıra ahlaki kurallara uyan, kendine güvenen, toplum içindeki davranışlarını geliştiren, sosyal yaşantısına çok dikkat etme ve futbol eğitimi ile beraber okul başarısının da önemini vurgulamakta, okul ziyaretleri gerçekleştirmekte, başarı ve başarısızlık durumlarında sporcuları ile bire bir ilgilenip çözüm yolları bulmaktadır.